Zapiski z tamtego świata

Wczoraj zostałem obdarowany egzemplarzem drugiego wydania książki autorstwa Maurycego Allerahanda oraz jego wnuka – Leszka (który jak zapewne Państwo wiecie jest jednym z fundatorów Instytutu Allerhanda) pt. „Zapiski z tamtego świata”. I z tej własnie okazji chciałbym wszystkim (nie tylko prawnikom) lekturę tejże pozycji polecić.

Zapiski z tamtego świata - wyd. 2

W absolutnym skrócie powiem, że książka to zapis wspomnień dr Leszka Allerhanda z okresu 1939-1944, które częściowo przeplatane są zapiskami samego prof. Maurycego Allerhanda. Zawartości tej książki nie sposób chyba oddać lepiej niż jak zrobił to wydawca – „Po kilkudziesięciu latach odkryto przypadkowo okupacyjne pamiętniki profesora. Prezentujemy ich unikalną treść pokazując, jak prawo może zmienić się w bezprawie. Profesor został zamordowany w 1942r. w Obozie Janowskim we Lwowie„.

Wspomniałem też, że to drugie wydanie. Pierwsze ukazało się w 2003 roku i było nieco uboższe. Drugie zostało wzbogacone o przedruk kilkudziesięciu fotografii (m. in. Lwowa oraz członków rodziny profesora), jak również dwie strony zapisków profesora, które nie zostały zamieszczone w pierwszej edycji.

Raz jeszcze polecam!

Reklamy

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: